KINGI ENDALE ANDESTUS!


Andestamine on igaühe jaoks erineva tähendusega. Mõned usuvad, et see annab loa teisele karistamatult haiget teha. Teised tunnevad, et mitte andestades saab väljendada oma pahameelt. Neid selgitusi on tõenäoliselt kümneid, mida kasutatakse, et õigustada oma seisukohta, kuid mitte andestamine annab teistele nii hingeliselt, füüsiliselt kui ka energeetiliselt võimu sinu heaolu üle valitseda ja sa ei kontrolli tegelikult oma elu. Me kõik oleme kogenud elus lisaks tõusule ja rõõmule ka mõõna ja kaotust ning tundnud valu kui pettume oma ootustes. See võib tekitada vimma, millest mõned hoiavad kinni lausa aastaid, õigustades endas olevat viha. Isegi kui keegi teeb sulle tahtlikult haiget, siis sellega kaasnev pahameel ei mõjuta negatiivselt kedagi teist, vaid ainult sind ennast. Andestamine annab võimaluse suunata oma elu positiivsetele radadele. Et vabaneda negatiivsetest impulssidest tuleb vaeva näha. Olnut ei saa kuidagi muuta, saab muuta vaid oma suhtumist sellesse ja sellega muuta energeetilist tausta. Võta seda kui elu õppetundi kui võimalust lisada oma isiksuse vundamendile veel üks kaitsekivi. Kui oled üks nendest, kes hoiavad kinni oma vimmast, siis on viimane aega asuda andestamise teele ja vabastada see isik või olukord, mis sinu ellu selle valu tõi. Sa ei pea unustama, aga luba endale saada meelerahu. Vabasta endas kinniolev energia ja tee ruumi uuele liikumisele oma energiaväljas. Sellega vabastad endas olevad blokeeringud ning saavutad nii hingelise, füüsilise kui ka energeetilise tasakaalu.
Küsi endalt:
1. Mida andestamine sinu jaoks tähendab?
2. Kas sul on raskusi andestamisega?
3. Kas oled kunagi tundnud endas füüsilist pinget kui mõtled kellelegi, või seisad silmitsi kellegagi, kellele ei ole suutnud andestada?
Vabasta end! Kirjuta kiri inimesele, kes on pälvinud sinu pahameele! Pane sinna kirja kõik oma mõtted, kogu oma valu ja viha … ning siis põleta see kiri vabanemise märgiks.
1. Sina, mina, meie kõik ja ümbritsev maailm – oleme ühe terviku olemus.
2. Kõik, mis sünnib sinu praeguses elus on sinu tegude ja mõtete tagajärg minevikust, isegi kui see tuli sinu ellu läbi teiste inimeste tegude.
3. Armasta end piisavalt, et mitte koormata oma keha negatiivsusega.
4. Kahetse oma eksimusi, palu andestust nendelt, kellele ise oled haiget teinud ja lase neil minna ning liigu edasi!
5. Võta teadmiseks, et sinu reaalsus on vaid sinu päralt, keegi teine ei pruugi kunagi mõista ega „näha sinu silmadega“.
6. Andesta endale ja teistele kõik valed mõtted ja teod, mis tehtud meelega või kogemata.
7. Ole tänulik, et sinu ellu on tulnud võimalus midagi õppida ja mõista ning sellisel moel puhastada oma teadvust, vabanedes kõigest vanast ja ebaolulisest.
8. Armasta ennast ja teisi, las selle armastusega kõik valed mõtted, veendumused ja teod, muunduvad õigeteks mõteteks ja tegudeks ja las nad toovad õnne ja rahu sulle ja kogu maailmale.