“Puuduta mind” 110. saade

Igal nädalal kostitame sind põneva veebisaatega „Puuduta mind“, kus külalisteks on nõiad, šamaanid, ravitsejad, ufoloogid, haldjad, elukunstnikud, teadlased, koolitajad, hüpnotisöörid ja paljud teised põnevad persoonid. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on aura spetsialist Moonika Jantson. Teda assisteerivad tuntud massöörid Anne-Ly Täht ja Eghert-Sören Nõmm.

Moonika, palun räägi aura pildistamisest, millega täpsemalt tegu?

Aurapilt on huvitav ja oluline eelkõige enesetunnetuslikust seisukohast. Inimene saab oma energeetilise portee, kust tulevad ilmsiks ta varjatud potentsiaal või saadakse hoopis kinnitus juba teadaolevale. Tihtipeale inimesed ei mõista, miks nad ühes või teises situatsioonis just nii reageerivad. Ka siin võib aurapildist abi olla. Saada juhiseid millistele oma omadustele toetuda ja milliseid rohkem kontrollida või rakendada teisiti.

Kuna energia on pidevas liikumises ja muutumises, siis suurelt jaolt on tegemist hetkeolukorraga, kuid ka nendes muutumistes on oma kindel sõnum – mis ülesannetega tuleb selles eluetapis tegeleda, milline on hinge ja teadvuse koostöö, soovid ja reaalsus, millised olukorrad võivad mõjutada tervist jne.

Aurapilt pole siiski haiguste diagnoosimiseks. Massažist on kindlasti abi, kuid pole reeglit, et seda peab ilmtingimata peale aurapilti tegema. Kuid aurapildist on ka näha, millised on tervislikud põhjused, milliseid keha piirkondi ja kuidas peaks mõjutama, kas on vaja energeetilist puhastust või ainult tasakaalustamist.

Tegelikult neid meetoideid, mis mõjutavad energiavälja on lisaks massaažile teisigi. Nt. kõik tegevused, mis pakuvad füüsilist rahulolu,  jooga, saun, tantsimine, vaimsed saavutused, looming, meditatsioon jne. Kõik, mis maandab stressi ja tekitab hea enesetunde. Massaaž on tihtipeale selline universaalne vahend, mis seda kõike pakub ja enamikule sobib.

Mõju kestvus on individuaalne, see võib olla tunde, aga ka päevi, sõltuvalt kui mõjutatav inimene on ja kas ta selle uue energeetilise olemise ka omaks võtab. Ka esoteerikakauge inimese energiaväli toimib ikka omasoodu ja massaaž on tema jaoks võibolla kõige reaalsem ja praktilisem kokkupuude energiate mõjutamisega.

Mida näitavad värvid aura pildil?

Aura on energiaväli, mis ümbritseb igat asja, olendit, objekti, olgu need siis elus või elutud. Kõigil ja kõigel on aura. Inimese aura koosneb erinevatest kihtidest ning väljendab tema füüsilist ja vaimset tervist, tema mõtteid, tundeid ja eluenergiat. Kui räägitakse energiaväljast, bioväljast, bioenergeetilisest väljast, on tegemist samuti auraga.

Aura on pidevas muutumises ning koosneb tavaliselt mitmest eri värvi valgusest, mis on pidevas liikumises. Siiski saab eristada ühte-kahte domineerivat värvust, mis on aura põhivärvuseks. Aura värv on bioenergia nähtav ilming, kus iga varjund osutab mingile energeetilisele funktsioonile. Ei ole häid ega halbu auravärvusi. Kõigil on omad erinevused, nii eelised kui puudused.

Kuigi aura muudab värvi vastavalt inimese tujudele, füüsilisele ja emotsionaalsele seisundile, on igal inimesel mingi värv, mis on alati tema auras olemas ning püsib üsna stabiilsena. See räägib inimese kohta üsna palju – kirjeldab tema uskumusi ja hoiakuid, tugevusi ja nõrkuseid ning ka seda, mille poole ta elus püüdleb. Auravärvid on seotud inimese tšakrate ehk energiakeskustega.