SINU ELU ON SINU PEOPESAL!

Sissejuhatus

Hiromantia ja kiroloogia

Hiromantia põhineb intuitiivsetel ja ekstrasensoorstel võimetel. Selle metoodika põhiolemus on käe märkide, joonte ja indikaatorite tähenduse ennustamine vaatleja ekstrasensoorlikest võimetest lähtuvalt.
Kiroloogia põhineb peopesa indikaatorite analüüsil, eesmärgiga loogiliselt aru saada ja teha otsuseid lähtuvalt kõikidest näitajatest.

Kel on juba suurem kogemus ja ka oskused ning eeldused, suudavad need kaks meetodit ka ühildada. Kuid kõigepealt on vaja aega ja kannatlikkust selle kõige õppimiseks. Alustada tuleks alati oma käe uurimisest. Enesekindluse kasvades võib juba edasi liikuda sõprade ja sugulaste juurde. Kuid ei tohi unustada, mitte miski, ka käejoontesse kirja pandu, ei ole 100% kindel. Käejooned muutuvad, lisanduvad jooned ja märgid, mõned neist ka kustuvad. Tavaliselt muutuvad need aktiivsel käel rohkem ja kiiremini. Seetõttu tulebki alati võrrelda mõlemat kätt.

Kumba kätt vaadelda?

Paremakäelised: vasak käsi näitab seda, mis on määratud, parem käsi seda, kuidas sa ise oma saatust oled realiseerinud. Seetõttu tuleks vaadata minevikusündmusi vasakul ja olevikku ning tulevikku paremal käel. Vasakukäeliste jaoks on kõik vastupidi.

Kuidas kätt vaadelda?

Oluline on uurida käejooni komplekselt, erinevatel joontel on erinevad tähendused ja sealt tulenevad mõjud!Kõigepealt tasub pöörata tähelepanu joone struktuurile, selle muutustele. Edasi uuritakse katkemisi, joone pikkust ja sügavust. Suurt rolli mängivad mitte ainult jooned, vaid ka muud märgid! Mitte ainult peopesa vaid ka kätel olevad märgid, sõrmede kuju ja pikkus, küüned, nahavärv, sünnimärgid jne. mängivad protsessis olulist rolli.

Pea meeles! Isegi kui saavutad kogemused ja enesekindluse, on eksimise võimalus alati suur. Kui ennustad kellelegi kindlat saatust, siis võib juhtuda, et inimene ise programmeerib end seda saatust täitma. Sinu vastutusele jääb, kas inimene võtab enda saatuse juhtimise enda kätesse või jääb kinni sinu poolt antud valikutesse.

Aeg

Kuidas määrata aega?
Käe järgi ennustades, peaks välja selgitama, kuidas käel aega mõõta. Vasakpoolsel joonisel on kolm peamist joont: mõistuseliin, südameliin ja eluliin.
Nagu jooniselt näha, voolab aeg mööda jooni ühtlaselt. Elujoones voolab aeg ülalt alla, mõistuse liinil paremalt vasakule, südame joonel vasakult paremale.
Vanuse mõõtmiseks elujoonel on vaja luua  keskmise ja nimetissõrme vahele vertikaalne joon, see näitab enamvähem 20-aastast vanust, ülejäänud aastad saab arvutada selle eeldusega, et aeg voolab ühtlaselt.
Vanust, piki mõistusejoont, mõõdetakse 20-aastaste intervallidega, iga intervalli tähistab mõtteline vertikaalne joon alla sõrme keskosast. Näiteks võib 40-ndat aastat leida keskmise sõrme keskelt otse alla liikudes.
Sarnane meetod toimib ka südameliinile, ainsaks erinevuseks on see, et intervallid algavad 10- aastasest east.

Aja mõõtmiseks Saturni ja Merkuuri joontel on lihtne ja visuaalne meetod: ristumispunkt mõistusejoonega tähistab vanust 35 aastat, südamejoonega 50-aastat. Joonte algus vastab tavaliselt tööea aktiivsuse algusele, mis on keskmiselt 18 aastat.

Eluliin määrab su saatuse.

Eluliin näitab sinu iseloomu, samuti kõiki olulisi sündmusi, mis juhtuvad sinu elus. Ja ära muretse, vastpidiselt levinud arvamusele, joone pikkus ei näita, millal sa sured! Kuna surm on siiski „erakordene sündmus“, siis võib seda ette näha vaid kõikide liinide andmeid koos analüüsides. Kui su eluliin asetseb pöidlale väga lahedal, siis oled tihti haige ja sul on madal energeetika. Seevastu lai, kurvikas joon tõendab, et sul on elujõudu küllaga. Kui see kaardub ja tekitab poolringi, siis oled tugev ja entusiastlik. Kui see joondub sirgelt peopesa servani, siis oled suhetes ettevaatlik. Pikk ja sügav eluliin näitab sisemist vitaalsust, samas kui lühike ja pinnapealne joon tähendab, et oled teiste poolt kergesti manipuleeritav. Kui elujoones on sõlmed, siis on oht vigastustele või tõsisematele haigusetele. Katkemine näitab suuri muutusi elus.

Kahekordne eluliin viitab suurele füüsilise jõu varule inimese elus. Sisemist joont nimetatakse ka Marsi liiniks, samuti kaitseingliks ja Vedade järgi esivanemate liiniks. On ilmselge, et topeltjoon peegeldab endas palju tähendusi ja omadusi, mis viitavad väga huvitavale, kuid ka ekstreemsele eluviisile. Kuna sellisel inimesel on tugev kaitse peal, siis tuleb ta paljudest eluohtlikest olukordadest ikka ja jälle tervena välja.

Südameliin räägib kõigest, mis on seotud armastuse ja suhetega.

Kui su südameliin algab nimetissõrme alt, siis on sul rahuldust pakkuv armuelu kuid oled püsimatu ja otsid pidevalt ideaali. Kui see algab keskmise sõrme alt, siis oled armastuses isekas. Kui algus on kusagil esimese ja keskmise sõrme vahel, siis armud kergesti kuid oled avatud ja ei karda väljendada ka kõige sügavamaid tundeid. Lühike südameliin, mis algab keskmise sõrme alt näitab vähest huvi romantika vastu. Sa tegeled parem millegi muuga. Võid olla egoistlik ja ei suuda arvestada teiste tunnetega. Kui südamejoon puutub kokku elujoonega, tähendab, su süda murdub kergesti. Pikk ja kaarjas südameliin tähendab, et väljendad oma tundeid kergelt ja taktitundega. Vaatamata elus ettetulevatele võitudele või kaotustele taastud kiiresti ja rõõmustad jätkuvalt elu üle. Sirge ja elujoonega paralleelne südamejoon tähendab, et sul on erakordselt praktiline lähenemine armastusele, sul on raske oma tundeid väljendada, eelistad pigem vaikselt kannatada, kui partneriga suhteid klaarida. Laineline südameliin näitab, et sul on palju armusuhteid ja vaid mõned neist tõsised.

Kui südamejoones on ringid või sõlmed, siis viitab see kurbusele või depressioonile. Katkenud,  risti või joonekese poolt läbilõigatud südameliin aga viitab emotsionaalsele traumale. Sageli esineb südamejooni, mis on otsast hargnenud kaheks. Selline joon esineb inimestel, kes on hingelt keerulised ja mitmetahulised. Need inimesed suudavad näha ja mõista südamega. Kui liin hargneb kolmeks, või enamaks, siis viitab see ülitugevale empaatiale, selline märk on õnne sümbol, kuid omab jõudu ainult siis, kui inimene on suutnud luua armastuses kindla liidu, mis põhineb vastastikkusel austusel ja pühendumusel.

Mõistusejoon näitab sinu intellekti.

Kui mõistusejoon asetseb suure kaarega randme suunas, siis sellisel inimesel on suur kujutlusvõime ja loominguline väljendus. Käänuline mõistusejoon tähistab üldiselt loovust ja spontaansust, samal ajal sirge joon soosib praktilisust ja sirgjoonelisust ning sellisel inimesel on kombeks kaevuda sügavuti, tegutsedes ainult enda parema äranägemise järgi. Pikk joon on mitmekesisuse ja kiire mõtlemise märgiks. Lühike peajoon näitab, et eelistad füüsilisi saavutusi intellektuaalsetele. Kurviline liin tähendab, et sul on probleeme tähelepanuga kuid sügav pikk joon tõendab selget fokusseeritud mõtlemist. Sirge mõistusejoon tähendab, et oled realist. Kui mõistuseliin ja eluliin saavad koos alguse, siis näitab, et oled ettevaatlik, arukas, enne mõtled, siis teed. Kui need kaks joont ei puutu kokku, kuid on teineteisele väga lähestikku, siis oled enesekindel ja juba lapsepõlvest saati iseseisva mõtlemisega.  Kui su peajoon on eraldatud elujoonest, siis tunned kustumatut janu elu ja seikluste järele. Mida kaugemale need kaks joont teineteisest jäävad, seda sõltumatum ja vabadustarmastavam oled. Kui joonel on ringid või läbilõiked, siis see viitab emotsionaalsele kriisile. Mitmed läbilõiked viitavad, et sul on oma elu jooksul vaja teha palju tähtsaid otsuseid. Kui pealiin hargneb otsast kaheks, siis see reedab, et inimene on piltlikult öeldes täis ideid ja suunatud ka nende praktilisele elluviimisele. Mõistuseliin, mis otsast kaardub sõrmede poole näitab isiku suuri materiaalseid taotlusi. Heal juhul on see suure jõukuse märgiks, halvemal juhul aga on rikastumine kinnisideeks. Kui mõistuseliin saab alguse Jupiteri künka alt, siis viitab see väga ambitsioonikale inimesele, kes ei lase kedagi ega midagi seista enda teel. Kui mõistusejoon algab seespoolt elujoont ja hiljem lõikab sellest üle, siis on tegemist ebakindla ja teistest sõltuva inimesega.

Saatuseliini e. Saturni joont saab lugeda koos Eluliiniga, sellisel juhul näitab see ka tulevikku. 

Edu – kõige õnnetoovam joon peopesal

Annab võimaluse kogeda tõelist õnne, annab ideaalse harmooniataju. Selle joonega peopesal, maailm justkui kohandub inimese vajaduste järgi, kõik õnnestub, asjad lähevad vaid ülesmäge ja probleemid kaovad nagu iseenesest. Suure edu näitaja! Vahel nimetatakse seda joont ka Apollo jooneks või Päikese liiniks, mis näitab suuremat optimismi ja elurõõmu. Muidugi pikk ja selge õnnejoon on väga haruldane, sageli esineb see ähmaselt ja katkendlikult. Kui liin saab alguse südamejoonest ja ulatub sõrmusesõrme alla, siis sellisel juhul tuleb edu hilja, alates 50. eluaastast. Selle joone lugemiseks pööra tähelepanu ka Uraani künkale, sest just selles osas esineb seda joont kõige harvem. Just nende (Uraani ja Päikese) vastandlikkus toob esile palju huvitavaid võimalusi. See liin küll teavitab inimese optimismist, kuid ei taga õnnelikke peresuhteid, nagu paljud ekslikult arvavad. Suhted võivad olla üpriski keerulised. Liin näitab küll edu võimalust, kuid ei taga eneseteostust, ega teistepoolset tunnustust. Selline eduliin esineb paljudel kuulsatel ja edukatel inimestel, kuid kui joon  katkeb, siis inimene jääb tihtipeale loorberitele puhkama ja kaotab reaalsusetaju. Tõeliselt andekas inimene leiab alati pääsetee, anne ja edu koos tagavad tõelise õnne. Iga joon peopesal peegeldab inimese saatust ja annab võimaluse näha sündmuste arenguid elus.

Terviseliini nimetatakse ka Merkuuri liiniks.

Sagedamini teistest joontest, koosneb see liin väikestest tükkidest. Põhjus on väga lihtne, see joon kajastab psühhosomaatilisi olukordi. Igaüks meist muretseb aegajalt, mõned isegi igapäevaselt. Pidev muretsemine koormab aga närvisüsteemi ja see põhjustab kuni 80% haigustest. Tervisejoone analüüsimiseks on oluline pöörata tähelepanu nendele joontele, mida see läbib. Näiteks, kui Merkuuri liin puutub kokku  eluliiniga, siis tuleks kindlasti uurida just seda iga, millele see viitab. Kui joon ristub südameliiniga ja pärast seda nõrgeneb või muutub vähemmärgatavaks, saab selle järgi tõlgendada väga olulisi sündmusi inimese elus. Aeg liigub joonel mõlemat pidi, mistõttu sündmused võivad korduda. Joon vasakul käel kajastab sünnipäraseid eeldusi ja paremal käel, kuidas tegelikult oma elu realiseerime.

Märgid

● – TÄPP Punane täpike näitab looduslikku ohtu. Tume täpp viitab terviseprobleemidele.

X – RIST Reeglina ebasoodne märk, viitab võimalikele probleemidele igas valdkonnas.

() – SAAREKE Peamiselt seotud tervislike näitajatega kui saarekesed moodustavad keti, siis on inimesel nõrgenenud tervis ja ta on pikalt haige. Tähistab ka otsimiste ja kõhkluste perioodi elus, probleemid elus ja töös on sellele perioodile iseloomulikud.

Δ – KOLMNURK Surmaoht, viitab õnnetusjuhtumile, vajalik on kõikide joonte analüüs, märk on tõsisem kui on näha mõlemal käel, kui on ainult ühel, siis on hoiatuseks.

 ҈   – SÜNNIMÄRK Viitab sündmustele, millel on saatuslik tähendus. Tavaliselt seotud tervise või majandusliku olukorraga.

*  – TÄHT Ülimalt meeldejääv sündmus inimese elus, võib olla nii negatiivne (jätab sügavamad jäljed) kui positiivne, kindlasti tuleks vaadelda ka teisi liine.

O – RING Hoiatuseks: VAATA ETTE! Viitab ka probleemidele nägemisega, või soovimatusele näha tegelikkust.

◊ – RUUT On kaitsev sümbol, muudab negatiivsete märkide nagu rist, täht ja punkt mõju tühiseks.

# – VÕRK Püsimatus, millelegi ei saa kindel olla, olukorrad muutuvad kiiresti.

Künkad

Kui künkad on selgelt väljajoonistuvad ja sõrmega katsudes tugevad, siis on omadused selgelt esinevad. Kindlasti tuleks jälgida märke, mis võimendavad või mahendavad neid omadusi ja käejoonte algusi, lõppemisi ning läbimisi. Nt. Merkuuri künkal on info abielu ja laste kohta, päikesekünkal lõpeb eduliin (kui ei ulatu päikesekünkani, siis on edu tagasihoidlikum), Saturniga on seotud saatuseliin, Jupiteriga nii südame kui mõistuseliin, saatuseliini algus Kuu künkalt näitab seiklusjanu ja ebapüsivust, mõistusejoon algab või lõpeb Mars+ künkal, kui mõistusejoon lõppeb Uraani künkal, siis on inimene tahtejõuline, ülimalt impulsiivne ja riskialdis.

Sõrmed ja sõrmelülid

Väike sõrm, hiromantias ka Merkuuri sõrm – vastutab kõne, eneseväljenduse, ärivõime ja tähelepanu eest.

Nimeta sõrm, sõrmuse sõrm, hiromantias Apollo sõrm – loovus, andekus, perekond.

Keskmine sõrm, hiromantias ka Saturni sõrm – tõsidus, töö ja karjäär, mõtlemine.

Nimetissõrm, hiromantias Jupiteri sõrm – uhkus, tarkus, egoism, juhtimine.

Pöial, hiromantias Veenuse sõrm – tahtejõud, loogika, karisma, aktiivsus, energilisus.

Väljad

Ringid

Abielu

Abielujoon peegeldab suhteid, nii reaalseid kui ka tugevaid tundeid, emotsioone või kannatusi teise inimese suhtes, ka selliseid, mis pole jõudnud päris suheteni. Abielujoont nimetatakse ka suhete liiniks, armastuse jooneks.
Abielujoone tugevuse ja kestuse järgi saab hinnata suhte tugevust ja kestust. Joone lõppemine seostub suhte võimaliku lõpule jõudmise põhjusega. Üldiselt ei kajasta need jooned mitte niivõrd suhteid ennast, kuivõrd sobivat programmi suhete arendamiseks, millest võib kasvada abieluline suhe. Kuna aeg võib liikuda ülalt alla või alt üles, siis on aja määramine suhtejoonel keeruline, pigem tuleks usalda oma sisetunnet, kuid see võib olla ka ekslik. Abielujooni tuleb vaadelda koos täiendavate mõjuliinidega peopesas – elujoon, mõistus, süda, saatus, Apollo ja Merkuur. Abielu või armastuse joon peegeldab suhteid, kuid mitte ilmtingimata abielu, seda saab kasutada ainult sellise sündmuse tõenäosuse hindamiseks.

Abielu liini erisused

Abieluliin võib olla erineva kujuga. Näiteks A-tähe all on joonisel näidatud joon, mis tõuseb ülespoole, selline joon tähendab abielu võimatust. Võimalik lesestumine, aga ka inimene, kes põhimõtteliselt ei soovi pereelu elada (on nõus abielu legaliseerima vaid teatud juhtudel). Võimalik, et see joon moodustab või ühtib  hoopis Merkuuri e. leserõngaga.                                    Kui abielujoon langeb alla, nagu joonisel C-tähe all, siis tasuks tähelepanu pöörata teistele näitajatele, kuna selline joon näitab, et selle omanik ületab oma suhete arvult partnerit.
Abielujoon, mis lõpus hargneb, nagu B tähe all oleval joonisel, näitab lahusolemist või lahutust.

Märgid abielujoonel

Abieluliinil võib olla erinevaid märke: saar, rist, täht või punkt. Kõik need märgid tähistavad ainult neid suhteid, mille joonel need asuvad. Näiteks rist (D) tähistab tõsiseid takistusi armastuses, raskusi ja keerulisi olukordi, millega inimene suhetes kokku puutub.
Täht (C) näitab, et armastust kasutatakse ära, see pole tõeline, ainult teesklus. Saar (B) tähendab ebaõnnestunud kiindumust, keerulist suhet, kus on pidevalt probleeme ja tüli. Punkt (A) osutab lesele. Erinevus ülespoole kõverjoone ja punkti vahel on see, et ülespoole kõverjoonega kogeb inimene suhet, kuid ei abiellu, või on suhte lõppemine juba algusest peale ette määratud. Kuid punkt – see on juhuslik, ootamatu sündmus, mis lõpetab abielu.

Lapsed

Abielujooned asuvad peopesa servas (Merkuuri künkal) ja laste jooned väljuvad abielu joontest, nii et saad hõlpsalt kindlaks teha, millal ja milliset suhtest lapsed sünnivad. Kaksikutel on spetsiaalne märk V.

Vasak käsi (paremakäeliste puhul) peegeldab laste potentsiaalset arvu ja parem käsi tegelikku arvu. Ka võib abielupartnerite ridade arv varieeruda, sest olnud on suhe, millest võis sündida laps, või on tulemas selline suhe tulevikus. Kindlasti ei tasuks teha rutakaid järeldusi, vaid analüüsida teisi märke ja jooni, mis võivad anda lisainformatsiooni.

Laste arvu leidmine on väga lihtne. Vaata pilti, punased jooned näitavad laste arvu. Pikk joon vastab poisile ja  lühike tüdrukule.

Joonisel on näha kolme abilu joont. Kõik read tähistavad suhet, mis võivad areneda abieluks.
Esimesel real laste jooni pole, võib arvata, et see suhe lõpeb lastetuna. Teisel joonel on lühikeste harudega v, võimalik, et sünnivad kaksikud tüdrukud. Kolmandal real on kaks joonekest, esimene lühem ja teine pikem. Sünnib esimesena tüdruk ja teisena poiss.

Täiendavad liinid ja märgid laste arvu lugemiseks

Nagu näha, on käe peal palju võimalusi laste kohta lugemiseks. Kõige usaldusväärsem ja sajandite jooksul tõestatud viis laste arvu määramiseks on aga Merkuuri künkal asuvate laste vertikaalsete joonte loendamine. Kuid ole tähelepanelik, näiteks rist abielujoonel võib abielujoone ja laste joonte tõlgendamist oluliselt muuta.