Sõrmed, sõrmused ja kivid

Sõrmedega ja nende omadustega on tihedalt seotud ka sõrmused, mida neis kantakse.

Sõrmuse kandmine sõrmes on väga iidne ja populaarne komme. Sõrmus on oma olemuselt väga maagiline ese ja selle kandmisel olid vanasti kindlad reeglid.Tänapäeval me ei mõtle, millise sõrmusega millist sõrme kaunistada. Vaid abielusõrmuse kandmine on säilinud iidse traditsioonina. Aga sõrmus ei ole ainult kaunistuseks, see võib oluliselt mõjutada kandjat vastavalt võimendades teatud iseloomuomadusi. Nii sõrmel, sõrmusel kui ka kivil on oma kindel tähendus. Astroloogiliselt näitavad sõrmused ühes või teises sõrmes just soovi muuta oma iseloomu. Iga sõrm esindab kindlaid omadusi, mis on reeglina positiivsed, kuid liialduste korral võivad muutuda negatiivseteks. Sõrmuse valikul ja kandmisel tuleks nende võimalustega arvestada. Sõrmused on ainult tugevdavaks faktoriks ja ei tekita juurde omadusi, mis inimeses loomuomaselt puuduvad.

Kindlasti on oluline millises käes sõrmust kanda. Vasak käsi on passiivne käsi, vastuvõtja ja parem aktiivne käsi. Vasak on Yin ja parem on Yang. Pannes sõrmuse vasakusse kätte, toimub just ümbritsevate energiate vastuvõtmine ja seetõttu sobib ka enese laadimiseks ja täiendamiseks. Sõrmus paremas käes suurendab loovust, aktiivsust ja heldust. Energia liigub välja, mistõttu toimub ka puhastumine. Vasakukäelistel tuleb seda kõike lugeda vastupidi.

Kõige populaarsem sõrmuse kandja on sõrmusesõrm e. nimeta sõrm ( 1 ), Apollo – armastus ilu vastu, loovus, eneseväljendusoskus, head suhted.

Nimeta sõrm, sõrmusesõrm – ehtides sõrmusega seda sõrme soovib inimene alateadlikult sisemist õnnetunnet, kunagi kogetut ikka ja jälle uuesti oma ellu tuua. Sõrmusesõrm on otseselt seotud õnne, edu, loovuse tunnustuse, ande ja saavutustega. Just loomevõimele lisab sõrmus täiendavat jõudu ja armastust, ilus saab veelgi imetlusväärsemaks. Kui inimene kannab selles sõrmes kahte või isegi enam sõrmuseid, siis ta tunneb puudust nendest omadustest ja soovib neid tugevdada. Kui sõrmust kanda vasakus käes, siis näitab see, et  inimesel pole endal usku oma andesse ja sellisel moel soovitakse alateadlikult oma annet võimendada. Juba ammustest aegadest on selles sõrmes kantud abielusõrmust. See sõrm on seotud südamega, mistõttu võib sõrmust selles sõrmes seostada ka tõotuste andmisega. Sõrmus aitab hoida kontrolli all ka oma emotsioone. Sõrmusekivid: nefriit, türkiis, kuukivi, ametüst.

Väike sõrm ( 2 ), Merkuur – intuitsioon, suhtlemisoskused, intelligentsus.

Kandes sõrmust väikeses sõrmes otsib inimene võimalust tugevdada oma eneseväljendust ja seltsivust. Sellisel inimesel on hea ärivaist ja teda on tavaliselt raskem mõjutada. Usutakse ka, et võimendab ekstarsensoorseid võimeid. Sõrmus suunab eneseväljendusele läbi loovuse ja rõhutab individuaalsust, mille peamine eesmärk on olla mitte lihtsalt parim, vaid lausa unikaalne. Sõrmuse kandmine väikeses sõrmes muudab inimese vastuvõtlikuks ja intuitiivseks. See võimaldab ligi tõmmata väärtuslikku informatsiooni ja muudab inimese oluliselt intelligentsemaks. Samas on selline inimene valmis oma teadmisi alati ka teistega jagama.
Armuasjades näitab sõrmus seda, et inimene on avatud ahvatlusteks, või et on vallaline. Sõrmusesse sobivad kivid: merevaik, kuukivi, tsitriin.

Keskmine sõrm ( 3 ), Saturn – vastutustunne, õiglustunne, õigel ja valel vahet tegemise oskus, eneseanalüüs.

Sõrmus keskmises sõrmes ühtlustab ja harmoniseerib, negatiivsetel omadustel ei lase esile tõusta, mõnedel omadustel laseb särada ja teisi hoiab tagasi. Kandes sõrmust keskmises sõrmes muutub inimene rahulikuks ja vaoshoituks. Pidevalt kandes sõrmust selles sõrmes on oht, et inimeses areneb soov tunda üksindust ja eraldatust. Sellise inimese jaoks on olulised moraalsed väärtused ja püüd kompenseerida ning tasakaalustada ebakõla. Domineerib soov probleeme lahendada ise ja abi paluma kergesti ei lähe. Armuasjades on see märk armumise algusest. Sobivad kivid: kvarts, korall, ahhaat, akvamariin, rohelised granaadid jne. Kõik kivid, mis tunduvad kandjale pehmete ja rahustavatena.

Nimetissõrm ( 4 ), Jupiter – juhiomadused, otsustusvõime, enesehinnang, ambitsioonid, võimujanu, raha.

Üks ilmekamaid valikuid sõrmuse kandmiseks. See on kahtlemata soov end teostada, lisab tahtejõudu, eesmärgikindlust ja enesekindlust. Lisab uhkust ja väärikust. Oht ülepingutada, mis toob kaasa egoismi, kontrollivajaduse ja liiga kõrge enesehinnangu. Selles sõrmes kantav sõrmus suurendab  võimekust rahaasjadega tegelemisel ning edu saavutamist tervikuna. Armuasjades tähendab nimetissõrmes olev sõrmus seda, et inimene on vallaline ning otsib oma ellu võimalusi abiellumiseks. Kividest sobivad sõrmuses kandmiseks: ametüst, lasuriit, topaas.

Põial ( 5 ) – tahtejõud, universaalsus, isikupära, eneseteostamine.

Põidlas kantav sõrmus on vähem levinud. Selline inimene soovib väljapaista, nii oma välimuse kui ka käitumisega soovib erineda massist. Selline sõrmus tugevdab individuaalsust, elujõudu, loogilist mõtlemist, kuid nõrgendab tahet. Inimene on täis suuri ideid, mida ei ole tihtipeale võimalik realiseerida, sest ta ei sobi meeskonnatööks. Muutused ja areng on aga võimalikud vaid siis, kui sõrmust pidevalt kantakse, mistõttu tasub hoolikalt kaaluda enne pöidlasse sõrmuse panemist. Armuasju silmas pidades võib pöidlas kantav sõrmus tähendada seda, et inimene on kaaslase otsinguil. Sobivad kivid: granaat, karneool, rubiin.